ביטוח תיירים

harel   menora

בכל שנה עולה מספר התיירים שמגיעים לביקור קצר או ארוך בישראל. תיירים אלו נדרשים לכיסוי ביטוחי הולם עבור מצבים רפואיים שונים העלולים להתרחש במהלך שהותם בארץ. למען מטרה זו ניתן לרכוש ביטוח תיירים ייעודי המעניק קשת רחבה ומקיפה של כיסויים רפואיים, זמינים ואיכותיים.

מאפייני ביטוח תיירים

פוליסת ביטוח תיירים חייבת על פי חוק לעמוד בדרישות עלות וכיסויים מינימאליות שהציב משרד האוצר. מרבית שירותי הרפואה מסופקים לתייר דרך קופות החולים ובתי החולים הציבוריים, וזאת באמצעות הצגת כרטיס מגנטי מיוחד המונפק עבורו על ידי חברת הביטוח. חשוב להדגיש כי דרישות הסף של ביטוח תיירים אינן זהות לאלו של ביטוח עובדים זרים, שחייב לעמוד בדרישות צו עובדים זרים.

כיסויי ביטוח תיירים

ביטוח תיירים מכסה את התייר בקשת רחבה של מצבים רפואיים, החל ממקרים פשוטים ושגרתיים ועד למצבי חירום דחופים ומורכבים. על כיסויי הביטוח נמנים בין היתר שירותים רפואיים מקופות ובתי החולים, לרוב ללא צורך בהשתתפות עצמית, וכן מרשמים ותרופות, בדיקת מעבדה, בדיקות הדמיה וצילומי רנטגן. בנוסף מסופק כיסוי עבור הוצאות אשפוז, ביקור בחדר מיון, ביקורי בית וטיפולי חירום לשיניים. יש לציין כי פוליסה זו כוללת גם ביטוח נכות, מוות בגין תאונה וביטוח תאונות אישיות, ומכסה על הטסת התייר לארץ מוצאו להמשך טיפול רפואי, או חלילה הטסה של גופתו בחזרה למולדתו.

מוקד שירות בשפת התייר

לנוחיותם של תיירים מבוטחים מספקות חברות הביטוח מוקדי שירות רפואי, בהם מועסק צוות דובר מגוון רחב של שפות זרות. מוקדים אלו שפעילים בכל שעה ובכל ימות השבוע יסייעו לתייר לממש את זכויות הפוליסה שלו, יסבירו לו את אפשרויות השירות הקיימות בקרבת מקום שהותו, יבארו לו הליכי בירוקרטיה מקומיים, ויעזרו לו בהליכי הגשת תביעת החזר של כיסויי ביטוח שונים.

הנפקת ביטוח תיירים

ביטוח תיירים נועד לכל מי שאינו תושב, אזרח הארץ או עובד זר, כולל דיפלומטים, סטודנטים זרים, תלמידי ישיבות מחו”ל, תושבי חוץ, ספורטאים, תושבים ארעיים ותושבים חוזרים. יש לציין כי על פי רוב ביטוחים אלו מוגבלים לתיירים עד גיל 70. לצורך קבלת הפוליסה יש למלא טופס הצטרפות, לענות על שאלון רפואי קצר ולשלם תשלום ראשוני, כאשר אישורה כרוך בהליך מהיר ואינו מצריך תקופת הכשרה או המתנה. הפוליסה עצמה מונפקת לתקופה מוגדרת על פי צרכי התייר, ועד לתקופה של שנה.

    לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר מלאו פרטים: