טיפים להתאמת הביטוח הרפואי לעובד

ביטוח תיירים בישראל

ביטוח רפואי הוא אחד הדברים שאף אחד מאיתנו אינו חושב עליהם עד שלא מתעורר בהם צורך קיומי.
עם זאת, מדובר בנושא שיש להקדיש לו מחשבה (קצרה יחסית) לפני שמתחילה תקופת הביטוח' זאת על מנת לגבש את הקונספט המתאים ביותר וליצור את המענה המלא לכל צורכי העובד.
להלן מספר טיפים להתאמת ביטוח עובדים המותאם לכל צורכיהם.

לקחת בחשבון את סיכוני העבודה: ביטוחי בריאות של עובדים מתוכננים בנסיבות שונות, ויש לקחת אותן בחשבון. כאשר מדובר על ביטוח בריאות לחו”ל, יש לדאוג לעשות את הביטוח שיאפשר לעובד לקבל את הסיוע בהקדם. יש להתחשב במרחקים גדולים יותר הקיימים בחו”ל, ולכן אין להגביל את סוג המוסדות בהם מכובד הביטוח.

התחשבות בגיל ומגדר: כך פועלות רוב חברות הביטוח, ולא בכדי – לכל גיל, לכל מגדר ולקבוצות נוספות יש צרכים ספציפיים משלהם בכל הקשור לביטוח הרפואי. ראוי לציין שכיום הביטוחים אינם מיועדים אך ורק למקרי חירום המתרחשים בחו”ל, משום שפעמים רבות אנשים מעבירים זמן רב בחו”ל לרגל העבודה,
ולעיתים גם לא לבד, מה שיוצר צורך במכלול רחב של טיפולים רפואיים שוטפים, מונעים ודחופים.

כיסוי נרחב: הכיסויים הביטוחיים במסגרת פוליסות הביטוח כוללים את המרכיבים העיקריים הבאים – בדיקות שונות אצל רופא או צוות רפואי מתאים, טיפולי חירום בחדר מיון- עפ"י הגדרות בסל הבריאות או באישור רופא או ממד"א, בדיקות ע"י רופאים מומחים, ביצוע בדיקות הדמיה שונות, ניתוחים שונים, ביצוע בדיקות מעבדה שונות, רכישת תרופות, כיסוי בהריון-לאחר תקופת אכשרה של 9 חודשים, גיבוס וחבישה לאחר פציעות, מימון הטסת גופת עובד זר לארץ מוצאו במקרה מוות. ישנן פוליסות המעניקות כיסוי למימון הטסת העובד אם אינו כשיר לעבוד במשך כמה חודשים. אפשרות לכיסוי טיפולי שיניים- עד לתקרה מסויימת.
מרבית הפוליסות לביטוח עובדים זרים כיום אינן כוללות השתתפות עצמית של המעסיק/עובד.

ביצוע בדיקה רפואית מקיפה: מלבד ההתניות של גיל ושל מגדר, כדאי מאוד לבדוק את הבריאות באופן כללי כדי לדעת מהן נקודות התורפה של אדם ספציפי ולהתאים לו את הביטוח הרפואי בהתאם. מדובר בהתנהלות התקינה והחכמה ביותר, שתאפשר לדאוג לרווחתו של העובד ולהעניק לו את התנאים הטובים ביותר, תוך התחשבות במצב הבריאותי הספציפי שלו ושל קרוביו. דאגה שכזאת תתרום לתחושתו הטובה, מה שעשוי להביא לשיפור בביצועיו במקום העבודה, שנמצא רחוק מביתו.

ביטוח בזמן מגיפה: ביטוח רפואי לעובד זר הופך לחשוב ומשמעותי במיוחד בימים אלו, בהם נתונה המדינה כולה והעולם כולו למגיפה חסרת תקדים המשתקת את החברה והכלכלה בדרכים שונות. כאשר בכל העולם מתמודדים עם גל הידבקויות ותחלואה משמעותי נוסף, חשוב במיוחד לוודא כי כל אדם הנמצא בארץ, בין אם אזרח או עובד זר, יהיה מכוסה מבחינה רפואית ולא יהיה נתון לחסדי השוק בכל הנוגע למימון טיפול רפואי, במידה ויזדקק לכך. כמו כן עובדים זרים בסיעוד בעלי ביטוח רפואי קיבלו עדיפות להתחסן ראשונים יחד עם מטופליהם. 

תתקדמו – ביטוחי בריאות בקליק: כאשר מדברים על ביטוח בריאות לחו”ל, חשוב מאוד להיות זמינים וניידים – מה שאומר שהביטוח הרפואי צריך להיות מבוסס על מידע דיגיטלי שמועבר בצורה מהירה ביותר. שירותים טכנולוגיים מתקדמים בתחום הביטוח הרפואי מסופקים על ידי חברות חדשניות ומתקדמות המאפשרות לגבש את הביטוח אונליין, ששומרות את המידע בצורה בטיחותית אך זמינה ושמעניקים תמיכה מסביב לשעון.

הגדרת תקופה קצובה: נושא חשוב נוסף של הביטוח הרפואי הוא תאריך התפוגה שלו. בדרך כלל, הביטוחים תקפים לשנה ודורשים חידוש שלושה חודשים לפני הסיום. חשוב מאוד להיות תמיד עם האצבע על הדופק ולדאוג לכך שלא יהיה אפילו יום אחד שבו העובד לא יהיה מכוסה. זה חשוב גם לטובתו הבריאותית, וגם על מנת למנוע תשלומים גבוהים עבור שירותים רפואיים במקרה בו יתעורר הצורך בהם.